Rok szkolny 2020 - 2021


Praktyka w Hiszpanii

alt

Od poniedziałku 15.03.2021 r. 20-osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie przebywa na dwutygodniowej zagranicznej praktyce zawodowej w hiszpańskim mieście Sewilla. Wyjazd zagraniczny realizowany jest w ramach projektu „Praktyka. Szansą sfinansowanego ze Środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój".

Praktykę w firmach odbywają uczniowie klas III w zawodach technik informatyk oraz technik fotografii i multimediów. Organizatorem praktyk jest współpracująca z naszą szkołą od 2017 roku firma EuroMind Project SL.

alt

Warto wspomnieć, że w latach 2018 i 2019 w Sewilli przebywali również na praktykach uczniowie klas fotograficznych, którzy oprócz umiejętności zawodowych przywieźli ze sobą niezapomniane wrażenia z pobytu w Hiszpanii.

alt

Przygotował: Grzegorz Błachut


alt


Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem - „TO MÓJ ZAWÓD W PRZYSZŁOŚCI”.

alt

W ramach realizacji w naszej szkole grantu SZKOŁA ZAWODOWA – SZKOŁĄ POZYTYWNEGO WYBORU, został zrealizowany konkurs plastyczny - „TO MÓJ ZAWÓD W PRZYSZŁOŚCI”. Skierowany był on do uczniów szkół podstawowych. Jury miało trudny wybór, ponieważ wpłynęło bardzo dużo prac konkursowych . Wybrano jedno pierwsze miejsce i wręczono wyróżnienia. Poniżej przedstawiamy listę laureatów.
Nagrodzeni uczestnicy konkursu:
I miejsce – Lena Iwanicka – Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Wyróżnienie – Dawid Celmer - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Wyróżnienie – Zuzanna Szel - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Wyróżnienie – Dawid Pluta - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach
Wyróżnienie – Maja Szachniewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
Wyróżnienie – Julia Szeloch – Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
Wyróżnienie – Eliza Kłos -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
Wyróżnienie – Marcel Kwiatkowski - Szkoła Podstawowa nr 10 w Bielawie.


XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod hasłem „Ziemia – wspólne dobro”

18 listopada 2020 roku w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie został przeprowadzony w wersji ON-LINE XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej pod hasłem „Ziemia – wspólne dobro” dla szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego.

Każda szkoła reprezentowana była przez 3 - osobową drużynę. Podczas trwania konkursu uczestnicy rozwiązywali za pośrednictwem łączy internetowych test składający się z 40 pytań.

W konkursie drużynowym komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi w Bielawie
drużyna w składzie: Kacper Nowak, Karolina Ramian, Bartosz Walaszczyk.

II miejsce - Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie
drużyna w składzie: Natalia Sadek, Kaja Kucharczyk, Barbara Zawrotniak.

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach
drużyna w składzie: Kinga Gliwa, Mateusz Kowalczyk, Mateusz Matusiak.

IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie
drużyna w składzie: Weronika Felisiak, Aleksandra Goryluk, Pola Kasprowicz.

Nagrodę za największą ilość punktów uzyskaną w teście wiedzy otrzymała Barbara Zawrotniak z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Juliana Tuwima w Bielawie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom bardzo dużej wiedzy ekologicznej.

alt

Dziękujemy również opiekunom, którzy zmobilizowali młodzież i przygotowali do udziału w ekologicznych zmaganiach, w trudnym czasie nauki zdalnej. Dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu oraz podziękowania za przygotowanie uczestników dla opiekunów zostaną dostarczone do szkół przez organizatora konkursu.

Przygotował: Grzegorz Błachut


"JESIEŃ W POWIECIE DZIERŻONIOWSKIM"

alt

Wydział promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie zaprosił miłośników turystyki do fotograficznej zabawy pod hasłem „Jesień 2020 w Powiecie Dzierżoniowskim”. Jagoda Krajewska - uczennica III klasy fotograficznej znalazła się wśród wyróżnionych osób, które wzięły udział w konkursie. Do konkursu nadesłano wiele zdjęć wykonanych podczas spacerów i wycieczek, ukazujących piękne jesienne kadry. Autorzy zdjęć otrzymają w nagrodę zestawy promocyjne Powiatu Dzierżoniowskiego. Serdecznie gratulujemy uczennicy sukcesu, poniżej prezentujemy prace Jagody!!!.

alt alt
alt alt

Opracował: Ireneusz Furtak


Nietypowa lekcja, czyli uczniowie klas mundurowych na strzelnicy

alt

21 i 22 września 2020 r. uczniowie klas mundurowych w ramach realizacji grantu Kadet 2020 - szkolenie strzeleckie uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez p. Arkadiusza Hołuba z zakresu: budowy broni, zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią, zasad i warunków strzelania oraz warunków bezpieczeństwa na strzelnicy.

alt

alt alt

W drugim dniu na strzelnicy sportowej w Tuszynie odbyło się praktyczne strzelanie z broni krótkiej i długiej pod okiem instruktorów z Dzierżoniowskiego Stowarzyszenia Proobronnego.

alt alt

Był to już kolejny wyjazd klas mundurowych na strzelnicę w celu doskonalenia umiejętności strzeleckich. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sprawiają młodzieży bardzo dużo radości. Strzelanie uczy pokory, samodyscypliny i panowania nad emocjami.

alt alt

Organizatorami wyjazdu i opiekunami przedsięwzięcia byli p. Beata Kuriata-Świderska oraz p. Roman Bukowski.

Opracował: Roman Bukowski


Ślubowanie klas pierwszych

alt

„Ślubuję uroczyście swoją energię, młodość i zapał, umiejętności zawodowe wyniesione z murów tej szkoły, spożytkować dla dobra naszej Ojczyzny – Rzeczpospolitej Polskiej” – tymi pięknymi słowami we wtorek 15 września 2020 roku uczniowie klas pierwszych zakończyli swoje ślubowanie.

alt

alt alt
alt alt

Jednocześnie rozpoczęli nowy rozdział w swoim życiu, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie. Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Rutowicz pogratulował pierwszoklasistom i życzył wielu sukcesów przyszłym specjalistom z dziedziny urządzeń energii odnawialnych, mechaniki i mechaniki samochodowej, fototechniki oraz informatyki.

Opracowała: Małgorzata Greiner


Obóz szkoleniowy klas mundurowych

alt

W dniach 2-4 września 2020 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w obozie szkoleniowym w Międzygórzu w ramach realizacji grantu VIII obóz sprawnościowo-naukowy klas mundurowych.

alt alt
alt alt

Dzięki instruktorom z firmy KADET.PL zrzeszonym w Polskim Związku Instruktorów Służb Mundurowych uczniowie zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

  • Pierwsza pomoc, ratownictwo,
  • Szkolenie Bojowe - Dragon system: wybrane elementy taktyki zielonej, czarnej, działania specjalne - wojskowe, działania specjalne -policyjne, z wykorzystaniem atrap broni palnej, markerów paintball, replik ASG,
  • Taktyka DST (dywersja),
  • Taktyka strzelecka, BLOS,
  • Techniki Linowe poziome, pionowe i transportowe,
  • Pole walki - wybrane zagadnienia (PAINTBALL) - zasady pola walki, walka ogniowa, działania zespołu bojowego w działaniach specjalnych.
alt alt

Po ukończonym szkoleniu każdy z kadetów otrzymał certyfikat potwierdzający uczestnictwo i nabycie konkretnych umiejętności.

alt

Organizatorami wyjazdu i opiekunami byli p. Beata Kuriata-Świderska i p. Roman Bukowski.

Opracował: Roman Bukowski


Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

alt

1 września uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z radością po wielomiesięcznej przerwie przekroczyli progi szkoły i powitali nowy rok szkolny 2020/2021. Podczas spotkań z grupami klasowymi wychowawcy przedstawili informacje organizacyjne, wspomniano także o wydarzeniach związanych z 1 września 1939 roku. Dyrektor Szkoły Pan Ireneusz Rutowicz oraz Wicedyrektor Pani Elżbieta Michalik złożyli uczniom życzenia dotyczące zdrowia, jak również efektywnie i przyjemnie spędzonego w szkole czasu.

alt alt
alt alt

Poprawiony ( Sobota, 20 Marzec 2021 00:44 )